Hoşgeldiniz

Değerli bisikletsever arkadaşlarımız;
Manisa Bisiklet Derneği Spor Kulübü olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere değerli destekçilerimiz ile 28-29-30 Nisan 2017 tarihleri arasında bisiklet festivali düzenliyoruz.
2015 Yılında düzenlemiş olduğumuz "Manisa Bisiklet Turu" etkinliğimizde gördüğümüz eksiklikleri de değerlendirerek bu yıl sizler için daha iyi bir organizasyon yapmayı hedefliyoruz.
Spil dağı tırmanışı ve Türkmenköy şelalesi, 2017 rotalarımızda yine yer alıyor. Daha önceden katılmış olan arkadaşlar bilirler: Her iki rotamız da çoğunlukla toprak dağ yollarından ve iniş çıkışlardan oluşuyor. Bu tür yolları sevenler için çam ağaçları içinde kuş sesleri arasında harika iki parkur. Yol bisikletiyle gelebilirim ihtimali yok.
Bu yıl kamp yeri olarak daha donanımlı ve merkeze yakın bir yer seçtik. Bisiklet Festival tarihleri aynı zamanda Manisa Mesir festivali haftası olduğundan akşamları Manisa Büyük Şehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu etkinliklere de katılabileceğiz. İsteyen arkadaşlar pazar günü şelale turuna katılmayıp mesir macunu sacımını izleyebilirler.
Manisa Salihli de bulunan antik Sart kentini de bu yılki rotalarımız içine aldık. Antik kent ziyaretinden sonra Salihli kurşunlu kaplıcaları civarında bisiklet turu yapacağız.
Sponsor firmalarımızdan olan ACCELL tarafından yaptırılan bisiklet forması ve derneğimiz buff ları katılımcılara verilecektir. Forma tasarımı ve kalitesini yine sizlerin beğenebileceği şekilde seçiyoruz.
Üç gün boyunca katılımcıların yemek ihtiyaçları festival orgnizatörleri tarafından karşılanacaktır. Kamp yeri mevcuttur.
Festival programı ve ayrıntıları daha sonra paylaşacağız.
Bu parkurlar tam bana göre, geliyorum diyen arkadaşlar: Bekliyoruz.
Manisa Büyükşehir Belediyesi
Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği